parallax background

Kadir Denizci


Sosyal Güvenlik Uzmanı Kadir Denizci

Bilgi çağına geçişle birlikte hızla değişen ve yenilenen sistemlerin içine sosyal güvenlik alanı da giriş yaptı. Hızlı bilgilendirme, doğru yönlendirme, değişen yeni yasa ve sistemlerden haberdar etme, emeklilik işlemlerini kolayca ve kaliteli şekilde yapma olanakları sağlayan sosyal güvenlik uzmanları da bu çağın zaruri bir gerçeği olarak toplumdaki yerini almıştır. Topluma sağladığı yarar sayesinde zaruriyeti giderek artmaktadır.

Şu an Ankara’da Çözüm Emeklilik ismiyle çalışmalarını sürdüren Kadir DENİZCİ ilkokul, ortaokul ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra Eskişehir Anadolu Üniversitesine giderek Uluslararası İlişkiler ve Ticaret bölümünü okudu fakat, sosyal güvenlik alanına yoğunlaşmayı tercih etti.

2008 yılında stajyer unvanı ile sosyal güvenlik uzmanlarının yanında dört yıl uzmanlık eğitimi aldı. Uzmanlık eğitiminden sonra sosyal güvenlik alanında ilk atılımını gerçekleştirerek ‘Sosyal Güvenlik Uzmanı’ sertifikasını aldı ve eğitimini tamamladı.

Ankara Rüzgarlı’da ilk ofisini açarak çalışmalarına başladı. Rüzgarlı ofisinde Bağ-Kur üzerine çalışmalar yaparken Zafer çarşısında yeni bir şube açarak SSK üzerine yoğunlaştı. Yurt içi emeklilik işlemleri yaparak çalışmalarını sürdürdüğü yıllarda yurt dışındaki Türk vatandaşlarının sahip olduğu bilgi eksikliği ve doğru yönlendirilemiyor oluşları nedeniyle emeklilik işlemlerinde uğradıkları zararı fark ederek yurt dışı işlemlerine de yöneldi.

İlk atılımı İngiltere’ye bir emeklilik ofisi açmak oldu ve ilk defa İngiltere’de bir Türk emeklilik firması kuruldu. Bununla birlikte İngiltere Umut radyosunda Kadir DENİZCİ ile Sosyal Güvenlik programını sunmaya başladı. Daha sonra yönünü Hollanda’ya çeviren Kadir Denizci buraya birçok temsilci atayarak Hollanda’da yaşayan Türk vatandaşlarına emeklilik işlemlerinde yardımcı olmaya devam etti. Hollanda’da Deniz TV ve Radyoda Kadir Denizci ile Çözüm Emeklilik programını sunmaya başladı.

Çalışmalarını Almanya’da da sürdüren Kadir Denizci yine birçok temsilci atayarak Duisburg’da ilk ofisini açtı. Aynı zamanda avukatlık hizmeti de veren ofiste; Almanya işlemleri de Kadir Denizci’nin temsilcisi tarafından yürütüldü.

Hızla ilerlemeye devam eden Kadir Denizci TGRT EURO ekranlarında Kadir Denizci ile A’dan Z’ye Sosyal Güvenlik Programı ile büyük yankı uyandırdı ve halk tarafından tanınıp sevilmeye başladı. TGRT Euro kanalında hala devam eden programına ek olarak, Show TV, TV8 ve Beyaz TV ekranlarında da izleyicisiyle buluşarak emeklilik hakkında akılda kalanları yanıtladı.

TV programlarının yanı sıra gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaparak insanlara doğru bilgiyi ulaştırmaya çalışan Kadir Denizci; Milli Gazete, Son Nokta, Ufuk, Yeni Vatan ve Hamburg gibi gazetelerle çalıştı. Buna ek olarak, yurt dışında verdiği seminerlerle halka haklarını anlatan Kadir Denizci; her sene kasım ve aralık aylarında seminer vermek için yurt dışına gitmeye devam etmektedir.

Ankara merkezli ofisinde dinamik kadrosuyla yoluna devam eden Kadir Denizci, yurt dışına yeni ofisler açarak ağını büyütmeyi ve yurt dışında yaşayan vatandaşlara daha çok yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Dosya Takibi